Zabezpieczenie i naprawa betonu
 Oceń wpis
   

Uszkodzenia betonowych elementów konstrukcji jak np. ubytki, powinny być naprawione w celu przywrócenia prawidłowego funkcjonowania konstrukcji. Odsłonięte stalowe elementy zbrojenia powinny byc oczyszczone i zabezpieczone przed korozją. Reprofilacja konstrukcji żelbetowych jest wykonywana za pomocą materiałów mineralnych.

Do naprawy betonu znakomicie nadaje się uniwersalna, szybkowiążąca zaprawa KÖSTER Betomor Multi A, która nie wymaga stosowania dodatkowych produktów chroniących zbrojenie przed korozją. Oprócz tego zaprawa KÖSTER Betomor Multi A zastępuje mostek przyczepny, zaprawę reprofilacyjną i drobnoziarnistą szpachlę do betonu. Produkt należy nakładać na nośne, przyczepne podłoże betonowe, stal zbrojeniowa powinna być oczyszczona z rdzy.

Do napraw powierzchni sufitów bardzo dobrze nadaje się lekka zaprawa cementowa.

Do powierzchniowych napraw betonu i ujednolicenia powierzchni betonu należy stosować szpachlę do betonu

W wypadku napraw dużych powierzchni naprawianego betonu i znacznej grubości nakładanych warstw należy stosować zaprawę naprawczą. Ta zaprawa może być nakładana zarówno ręcznie przy pomocy kielni jak i natryskiwana agregatem tynkarskim. Zaprawa naprawcza nakładana jest na nośną, czystą powierzchnię betonu zapewniającą odpowiednią przyczepność. Stal zbrojeniową należy oczyścić z rdzy i zabezpieczyć przed korozją stosując np. żywicę , mieszaną z piaskiem kwarcowym.

Rysy w betonie, które są suche należy zamknąć w technice iniekcji ciśnieniowej stosując żywicę

Przy naprawach powierzchni betonowych na balkonach i tarasach z reguły konieczne jest stosowanie warstwy chroniącej zbrojenie przed korozją, środka poprawiającego przyczepność zapraw do starego betonu, gruboziarnistej zaprawy reprofilacyjnej i drobnoziarnistej szpachli do betonu.

Do powierzchniowych napraw betonu i ujednolicenia powierzchni betonu należy stosować szpachlę. Naprawione powierzchnie należy pomalować np. farbą silikonową.

Izolację zespoloną (podpłytkową) balkonów i tarasów należy wykonać z elastycznej, mostkującej rysy zaprawy hydroizolacyjnej (szary lub biały). Izolacja balkonu lub tarasu wykonana z NB Elastik jest odporna na ścieranie, nadaje się do chodzenia i stanowi bardzo dobre, zapewniające wysoką przyczepność podłoże pod okładziny ceramiczne.Elastik ma bardzo dobrą przyczepność także do wilgotnych podłoży.

Iniekcja rys i pęknięć Izolacja pomieszczeń mokrych
Najnowsze komentarze
O mnie
Przemysław Dobosz
Przemyslaw Dobosz jestem wlascicelem firmy Derty Serwis zajmujacej sie odgrzybianiem likwidacja wilgoci i osuszaniem budynkow
Archiwum
Rok 2012