Wilgoć podciągana kapilarnie jest przyczyną zawilgocenia
 Oceń wpis
   

 wolno stosować wyłącznie farby o wysokiej paroprzepuszczalności (np. KÖSTER Silikonfarbe).

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem odtworzenia izolacji poziomej jest wykonanie iniekcji preparatem z użyciem opatentowanego systemu wałków kapilarnych oraz uchwytów mocujących.Ktorty to jest roztworem żywic o bardzo dużej zdolności penetracji, który wnika w najdobnniejsze pory i kapilary. Działa hydrofobizująco oraz dodatkowo zamyka kapilary.

W ścianie należy wywiercić otwory w rozstawie zależnym od grubości ściany. Następnie montuje się wałki kapilarne, uchwyty i kartusze z płynem iniekcyjnym , który jest samoistnie wciągany w ściany bez użycia ciśnienia. Ten bezciśnieniowy sposób wykonywania iniekcji wykorzystuje zjawisko podciągania kapilarnego (to samo, które jest przyczyną zawilgocenia ścian) do rozprowadzenia płynu iniekcyjnego do najmniejszych kapilarów w ścianie. Ten system iniekcji ma tą wielką zaletę, że nie mamy żadnych strat materiału iniekcyjnego w miejscach gdzie w ścianie występują pęknięcia lub puste przestrzenie. Dzieje się tak bo przekazywanie płynu iniekcyjnego ścianie następuje na zasadzie kapilarnej, tylko tam gdzie jest kontakt wałeczka kapilarnego ze ścianą. W miejscach pęknięć i pustek nie ma kontaktu wałeczka kapilarnego ze ścianą nie ma nasączania ściany płynem iniekcyjnym.

W wypadku ścian o niewielkim poziomie zawilgocenia i zasolenia można stosować płyn iniekcyjny na bazie krzemianowej Należy jednak wcześniej wykonać badanie zawilgocenia i zasolenia ścian.

Po usunięciu przyczyn zawilgocenia ścian przez wykonanie iniekcji należy na ścianach wykonać tynki renowacyjne. Tynki renowacyjne umożliwiają bezawaryjne wysychanie zawilgoconych i zasolonych ścian. Cechuje je bardzo dobra paroprzepuszczalność i hydrofobowość. Dzięki wysokiej porowatości tynków renowacyjnych sole krystalizujące przy wysychaniu ściany odkładają się w porach tynków nie powodując wykwitów na ścianach i uszkodzenia farb.

Uszczelnienie piwnicy od wewnątrz Iniekcja rys i pęknięć
Najnowsze komentarze
O mnie
Przemysław Dobosz
Przemyslaw Dobosz jestem wlascicelem firmy Derty Serwis zajmujacej sie odgrzybianiem likwidacja wilgoci i osuszaniem budynkow
Archiwum
Rok 2012