Iniekcja rys i pęknięć
 Oceń wpis
   

Pęknięcia w betonie mogą obniżać wytrzymałość konstrukcji, skracając czas trwałości i funkcjonowania budynku. W celu przywrócenia funkcjonalności budowli konieczne jest zamknięcie rysy, za pomocą żywicy elastycznej lub sztywnej żywicy, która mostkuje pęknięcie przywracając nośność elementowi budowli. Rysa jest wypełniana w całym jej przekroju za pomocą odpowiedniej żywicy poliuretanowej metodą iniekcji pod ciśnieniem. Produkowane przez nas żywice iniekcyjne są dopuszczone do stosowania w kontakcie z wodą pitną.

Suche oraz mokre rysy mogą być trwale uszczelniane przy użyciu poliuretanowych żywic iniekcyjnych ktore sa produktem, który najczęściej jest stosowany do uszczelniania rys gdzie mamy do czynienia z przeciekaniem wody. Produkt spienia się i zwiększa objętość przy kontakcie z wodą co powoduje zatrzymanie przecieku. W czasie iniekcji wtórnej wykonywanej tym samym materiałem uzyskujemy elastyczne i trwałe uszczelnienie przeciekającej rysy.

Żywica poliuretanowa stosowana jest do siłowego zespolenia suchych rys.

żywica o bardzo małej lepkości oraz ma wydłużony czas reakcji. Nadaje się zwłaszcza do iniekcji rys o niewielkiej rozwartości oraz do iniekcji węży iniekcyjnych w przerwach roboczych.

materiałem iniekcyjnym na bazie mineralnej. Bardzo dobrze nadaje się do wypełniania rys o średniej rozwartości, oraz do wypełniania pustych przestrzeni w ścianach. Posiada bardzo dobrą przyczepność do wilgotnych podłoży, oraz cechuje go bardzo wysoka wytrzymałość na ściskanie.

Materiały iniekcyjne wtłaczane są w rysy i pęknięcia za pomocą pompy iniekcyjnej przez tak zwane pakery lub iniektory. Do iniekcji z zastosowaniem żywic poliuretanowych zalecane jest stosowanie pakerów stalowychr, które wytrzymują wysokie ciśnienie. Plastikowe pakery wbijane o średnicy 12 mm oraz 18 mm stosowane są przy iniekcji niskociśnieniowej – np. zaprawy iniekcyjnej lub przy odtwarzaniu przepon poziomych z użyciem produktów na bazie krzemianowej. Pakery jednodniow posiadają dwa zawory zwrotne (kalamitki), co umożliwia szybki postęp prac, gdyż górna część pakera może być usunięta natychmiast po zakończeniu iniekcji.

 

 

Wilgoć podciągana kapilarnie... Zabezpieczenie i naprawa betonu
Najnowsze komentarze
O mnie
Przemysław Dobosz
Przemyslaw Dobosz jestem wlascicelem firmy Derty Serwis zajmujacej sie odgrzybianiem likwidacja wilgoci i osuszaniem budynkow
Archiwum
Rok 2012